Kayıtlar

Mart, 2017 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Ben Beyaz Tavşanı Takip Ediyorum Ya Siz?

Resim
Bu yazıyı belki daha önce yazmam gerekirdi,belki de şu an daha doğru bir zaman; çok emin değilim açıkçası.Çünkü konu hayati önem taşıyor bana göre.

Konumuz ürünlerini hayvanlar üzerinde deneyerek üreten markalar ve hayvan deneyleri yapmayan (cruelty free) markalar ve BEYAZ TAVŞAN.

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi BEYAZ TAVŞAN bir simge, hayvan deneyleri yapmayan markalarda kullanılıyor. Ancak benim piyasada yaptığım araştırmaya göre bu simgeyi ürünleri üzerine koymadığı halde hayvan deneyleri yapmayan markalarda var. 
Bu nedenle sadece görünen BEYAZ TAVŞANI değil, Alice gibi herkesin göremediği BEYAZ TAVŞANLARI da takip etmeliyiz.
Ben bir hayvan sever olarak yaklaşık 1 yıl önce hayvan deneyleri yapan markaları hayatımdan çıkarmaya karar verdim. Ancak evdeki ürünlerin neredeyse %85-90'ının böyle olduğunu anlayınca savurganlığında Dünya'ya ve hayvanlara zararı olduğunu bilen bir insan olarak biten ürünün yenisini bu felsefeye göre satın almanın daha uygun olacağını düşündüm.
Ve..…

Ingiltere Güncesi-1

Resim
Merhaba ,
Bloga yazdığım birbiri ile alakasız diğer yazılar ile karışmaması için İngiltere ile ilgili yazılarımı "günce" başlığı altında toplamaya karar verdim. Çok özel bir içerik olursa parantez içinde başlığa eklerim. Ne dersiniz?

Bu yazı buradaki ilk haftamızda sevdiklerim, sevmediklerim ve şaşırdıklarımdan ibaret olacak. Zira sizleri sıkmadan deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Hadi başlayalım!

* Sevdiklerim *

1- Her evin kapısının önünde 4 farklı renkte belediye tarafından verilmiş çöp kutusunun olması. Yeşil kutulara teneke, cam ve plastik ambalaj çöplerini; mavi renkli olana karton ve kağıtları; kahverengi renkli olana yenilebilecek durumda olan ancak sizin dökeceğiniz gıdaları ve siyah olana diğer bütün çöpleri koyuyorsunuz. Bir hafta perşembe günü yeşil ve kahverengi çöpü; diğer hafta yine perşembe günü mavi ve siyah çöpü alıyorlar. Geri dönüşüm kapınızın önünde, evinizin içinde sizinle başlıyor.


2- Kapıdaki posta deliğinden içeri atılan vermek istediğiniz kıyafet…