Brownie Kurabiye Yaptım

Bugün Yerli Malı Haftası'nda değerli velim Yıldız Uzun'un öğrencilerim için hazırladığı ve ben dahil herkesin çok beğendiği BROWNIE KURABİYE'yi pişirme fırsatı buldum.

Malzemeler: 1 paket kakao , 1 paket kabartma tozu , 1 paket vanilya , 125 gram margarin , 1 çay bardağı sıvı yağ , 1 adet yumurta , 10 tepeleme çorba kaşıpı un ve şerbet için 2 çay bardağı sıcak su ile 2 çay bardağı şeker 


Hazırlanışı : Fırınınızı 180-200 dereceye ayarlayın ve ısınmaya bırakın. Margarin ve sıvı yağı bir kap içerisinde karıştırarak eritin (çok ısıtmadan) . Başka bir kabın içerisinde bütün toz malzemeyi eleyin ve karıştırın. Margarin-sıvı yağ karışımı soğuk ise yumurtayı ekleyip karıştırın. Ardından tüm toz karışımı yavaş yavaş yağ-yumurta karışımına ağır ağır ekleyin ve kurabiye hamurunu elde edin. 


Tepsinize yağlı pişirme kapıdı serin. İkram edeceğiniz misafire göre yada ikram çeşitliliğinize göre küçük küçük 30 adet yada normal boyda 20 adet kurabiye yuvarlayın. Kızmış fırında 20 dakika pişirin.


Kurabiyeler pişerken şerbeti hazırlayın ve soğumaya bırakın. Pişen kurabiyeleri tek tek şerbete batırarak şerbeti emdirin ve servis tabağına alın. İsteğe göre Brownie Kurabiyenizin içine damla çikolata, ceviz v.b. yada üzerine çikolata sosu, galizür v.b. koyabilirsiniz.  Afiyet olsun ;) 

Sevgiler... Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fırın Kızmışken : Dolmadan Artan Kabak İçi Değerlendirme ve Beşamelli Tavuk

Maniküre SON !

Geri Dönüşüm Projesi - 8 : Kavanozlar Değerlensin