Anne - Bebek Sağlık Dosyası Oluşturma

Bugün kırtasiyeye girip bir sunu dosyası aldım, çünkü baktım ki hamileliğimin ilk zamanlarında doktorumun takip çizelgemi ve sonuçlarımı koymam için verdiği zarf dolmuş taşıyor. Düşündüm ki hamilelik boyunca bebiş ve benimle ilgili hem hastaneden verilenleri hem de diğer yollarla elde ettiğim borşür v.b.'ni bu dosyada toplarsam ; ileri de bana kolaylık olacağı gibi güzel bir hatıra olur.


Ve... uzun araştırmalar sonucunda kendime bir bebek bakım rehberi almayı başardım. Hamileliğimin başlarında "Siz : Bebeğinizi Beklerken - Mehmet Öz" kitabını almıştım ve çok faydalanmıştım. Şimdi de  Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in Annelik Akademisi kitabını okuyacağım. Emzirme, sütten kesme, büyüme, gelişme, sağlık ve güvenlik gibi bir çok konuya ışık tutan ; resimlerle, tablo ve grafiklerle çok da ayrıntıya girmeyen bir kitap olduğunu gözlemledim. Bugünlük bu kadar :)) Sevgiler...

Yorumlar

 1. Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in Anne İşte ve Çocuklarda korkuyu anlamak ve başetmek kitaplarını da tavsiye ederim bana çok yardımı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Deryacım. Tavsiyen çok kıymetli. Sevgiler...

   Sil
 2. tuttum iyi fikir eline sağlık zeynepçim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim NaLaNcım :)) Sevgiler...

   Sil
 3. Çok güzel görünüyor tatlım :) Hoş bir hatıra olacak!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle düşünüyorum Dedoşum :))))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fırın Kızmışken : Dolmadan Artan Kabak İçi Değerlendirme ve Beşamelli Tavuk

Maniküre SON !

Fitness ve Pilates :)